Przejdź do treści
Przejdź do stopki
Przejdź do Wydarzeń

Menu

Aktualności

Treść

Odkryj „Kobiecą moc” podczas Damskiej Torebki

Odkryj „Kobiecą moc” podczas Damskiej Torebki

Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na pierwsze po wakacyjnej przerwie spotkanie z cyklu Damska Torebka. Zajęcia odbędą się w formie stacjonarnej 30 września o godz. 17.30 w budynku Wielickiej Mediateki przy Placu Skulimowskiego 3.

Wieczór gier planszowych

Wieczór gier planszowych

W piątek 24 września serdecznie zapraszamy na pierwszy powakacyjny Wieczór planszówek do Wielickiej Mediateki. Zabierzcie rodzinę, przyjaciół, znajomych i przybywajcie.

MAGIA TEATRU

MAGIA TEATRU

Wrzesień i czas wakacji powoli dobiega końca, w związku z tym Mediateka – Biblioteka Miejska w Wieliczce na zakończenie tego okresu zaprosiła członków Wspólnoty Młodzieży Niepełnosprawnej do zwiedzania Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie.

Magia teatru

Magia teatru

27 maja odbyły się pierwsze zajęcia warsztatowe organizowane w ramach spotkań Siłowni Literackiej wprowadzające w magiczny świat teatru i wyobraźni. Warsztaty online dla Wspólnoty Młodzieży Niepełnosprawnej poprowadziła Edyta Trojańska - Urbanik, absolwentka teatrologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz instruktor teatralny.

Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” w Wieliczce

Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” w Wieliczce

Siódma edycja ogólnopolskiej akcji zainicjowanej przez Prezydenta RP odbyła się także w Wieliczce. 8 września z placu im. Mieczysława Skulimowskiego, sprzed przyszłej siedziby wielickiej biblioteki, przenieśliśmy się do dwudziestolecia  międzywojennego dzięki czytanym tekstom, tańcom, strojom, słodyczom i samochodom z epoki.

Ucz się u mistrzów w roku szkolnym 2016/2017

Ucz się u mistrzów w roku szkolnym 2016/2017

W roku szkolnym 2016/2017 projektu Ucz się u mistrzów będzie kontynuowany, ale w nieco zmienionej formie. Spotkania będą odbywać się raz w miesiącu. Temat najbliższego spotkania, Pamięć i kultura popularna: przypadek powstania warszawskiego, zaprezentuje dr Maria Kobielska.

Klub Aktywnego Seniora - technika decoupage

Klub Aktywnego Seniora - technika decoupage

9 czerwca o godzinie 17.00 w ramach spotkań Klubu Aktywnego Seniora w wielickiej bibliotece odbędą się  kolejne warsztaty papiernicze. Zaprezentujemy technikę decoupage.

Gotyckie opowieści

Gotyckie opowieści

15 kwietnia wielicka młodzież miała okazję wysłuchać wykładu dr hab. Iwony Węgrzyn pt. Gotyckie opowieści - zapomniane źródła współczesnej kultury. Wykład odbył się w ramach projektu „Ucz się u mistrzów".

91395