Przejdź do treści
Przejdź do stopki
Przejdź do Wydarzeń

Menu

MAGIA TEATRU

MAGIA TEATRU

Treść

Wrzesień i czas wakacji powoli dobiega końca, w związku z tym Mediateka – Biblioteka Miejska w Wieliczce na zakończenie tego okresu zaprosiła członków Wspólnoty Młodzieży Niepełnosprawnej do zwiedzania Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie.
Nasza wizyta poprzedziła zapowiedziany na początek jesieni nowy cykl warsztatów teatralnych organizowanych w ramach spotkań Siłowni Literackiej. Dzięki temu mieliśmy okazję zwiedzić od zaplecza jeden z najpiękniejszych teatrów w Europie, zwracając dużą uwagę na szczegóły wskazane nam przez przewodnika. Trasa wycieczki poprzedzona prelekcją o historii Teatru, obejmowała: kulisy sceny, lożę cesarską, spacer po rozmaitych pracowniach artystycznych, magazyn kostiumów oraz garderoby artystów. Ukazał nam się teatr nieznany dla przeciętnego widza. 
Wycieczka była niepowtarzalną szansą, aby stanąć na prawdziwej scenie i spojrzeć na widownię z perspektywy zarezerwowanej tylko dla aktorów i tancerzy. Dzięki temu wspólnota poznała m.in.: tajniki pracy inspicjenta oraz jak wygląda teatralny orkiestron. Spotkanie z tym magicznym miejscem od kulis stało się dla członków Wspólnoty Młodzieży Niepełnosprawnej przygotowaniem do nadchodzących warsztatów oraz jedną z metod terapii. Z niecierpliwością czekamy na zajęcia teatralne na deskach wielickiej Mediateki. Wspólne warsztaty w grupie teatralnej będą mobilizować do kształtowania w uczestnikach procesu twórczego oraz wpłyną na rozwój sprawności intelektualnej i zdolności spostrzegania, a także odbierania nowych wrażeń.

Autor: Edyta Frączek

91368